RS Máj - 18. - 25. 5. 2018

ZŠ Velké Březno, ZŠ Kralupy, ZŠ Chomutov

18. 5. 

Děti dorazily v pořádku do areálu, ubytovaly se, seznámují se s prostředím a procházejí vstupním zdravotním filtrem. Ještě je čeká svačinka a kolem šesté večeře - sekaná a bramborová kaše. Budeme Vás dále informovat... počasí nám zatím přeje, dokonce svítí sluníčko :o)

 

20. 5.

Škola čar a kouzel v Bradavicích opět ožívá! Páteční večer se nesl v duchu rozřazování do jednotlivých kolejí. Mrzimor, Havraspár, Nebelvír i Zmijozel už má své nové studenty, kteří se svou kolej snaží co nejlépe reprezentovat.

Sobotní dopoledne strávily některé třídy na procházce po okolí areálu, jiné vyrazily na hru Člověče, nezlob se nebo se věnovaly výuce. Po obědě se ve škole objevil i samotný Harry Potter a prozradil dětem jedno velké tajemství. Po dvaceti letech se opět pořádá kouzelnický turnaj o Ohnivý pohár. Na děti hned čekalo několik náročných zkoušek, aby Harrymu dokázaly, že jsou této vznešené soutěže hodni a mohou se jí účastnit. Jejich úkolem bylo nasbírat 3 333 bertíkových fazolek, aby měl Harry celý týden co mlsat. Musely se dokázat ubránit kouzlu, které svazuje jazyk a dorozumívat se pouze pomocí pantomimy a v neposlední řadě si vytvořily vlastní plánek Bradavické školy. Po úspěšném zvládnutí těchto úkolů si mohly smlsnout na výborných špagetách s boloňskou omáčkou a sýrem.

Nedělní den začal švédskými stoly, kde si děti nacpaly bříška a vyazily na dopolední program s učiteli. Během odpoledního programu jsem se dozvěděli o vzpouře domácích skřítků ve školní kuchyni, a proto jsem si dětmi uvařili různé pochutiny při hře Magické vaření, následně jsem si společně procvičili při další hře Kouzelné formule a před večeří na nás ještě čekalo Kouzelné pexeso. Na večeři si děti mohly vybrat z oblíbených sladkých jídel - krupicová kaše, buchtičky s krémem a žemlovka, a následně si poskládaly několik krásných obrázků při hře Puzzle.

První body v soutěži o Ohnivý pohár byly rozděleny a všichni s napětím očekávají, jak se boj v této soutěži bude vyvýjet dál.

 

24.5.

V pondělí se na nás celý den smálo sluníčko stejně jako v předchozích dnech. Harry Potter si pro nás na odpoledne připravil náročnou vědomostní zkoušku v podobě hry zvané Věštkyně. Někteří si s ní poradili opravdu dobře, jiní ještě o maličko lépe, takže i ředitelka školy Minerva Mc´Gonagalová musela uznat, že nám v Bradavicích studijí samé chytré hlavičky. Druhou velkou zkouškou tohoto dne byl lesní quest, na kterém na děti čekalo třináct nelehkých miniúkolů, s kterými si poradili obdobně jako s předchozí vědomostní hrou. Večer na děti čekal karneval, na který především nejmenší dětičky přišly v opravdu krásných kostýmech a moc si houžily.

 

Úterní den začal opět švédskými stoly, kde se naše malá zlatíčka nacpala k prasknutí. Některé třídy vyrazily na fantasy minigolf a minizoo a vrátily se plné dojmů. K obědu si mohly děti vybrat ze dvou vynikajících omáček - rajská nebo svíčková, a musíme přiznat, že souboj v oblíbenosti vyhrála o maličký kousek rajská omáčka. Odpoledne se neslo v duchu neustálého hledání vychovatelů. V jedné hře si pro děti připravili Barevnou výzvu a rozdávali své podpisy jen za splněný úkol, v další hře se z našich vychovatelů stala všemožná fantastická zvířata a děti musely uhodnout, v jaké zvíře se který vychovatel změnil. Na závěr odpoledne na děti čekala speciální hra, ve které nebojovaly jen za svou třídu, ale za celou kolej a snažily se své vychovatele co nejvíce rozmazlovat a přesvědčit je, že jejich kolej je nejlepší, aby jim vychovatelé následně rozdali co nejvíce bodů do naší velké soutěže.Večer se nesl ve sportovním duchu. Každé dítě si mohlo vybrat ze široké nabídky sportovních aktivit svou nejoblíbenější a věnovat se ji po celou dobu večerního programu nebo naopak vyzkoušet co nejvíce různých aktivit a třeba se i přiučit něčemu novému.

 

Středeční den byl pojat opravdu zážitkově. Dopoledne nám další skupiny vyrazily na minigolf, jiné se šly projít po okolí Bradavického hradu a některé se rozhodly vzdělávat a věnovat se výuce. Odpoledne začalo kouzelným vystoupením hostů z plzeňské Techmanie, které nám maličko narušil déšť, takže jsem byli nuceni vše přesunout pod střechu. Po vystoupení se svatý Petr opět maličko umoudřil, takže jsme mohli rozjet tradiční Jarmark, který jsme pro děti zpestřili koláčkovou párty. Pro ty, kteří této sladké pochutině příliš neholdují, byla večer ještě připravena gulášová polévka.


Zavěrečná čtvrteční zkouška prověřila, co vše se dětičky během studia v naší škole naučily. Souboj to byl velice vyrovnaný a nakonec o vítězi rozhodoval opravdu minimální rozdíl. Sláva vítězům a čest poraženým!!! Ohnivý pohár již zná svého nového majitele a pozdní odpoledne a večer se pak mohl nést v duchu oslav. Pro děti byla připravena velká závěrečná hostina, kde si opět mohly vybrat z několika oblíbených pochutin a pak už na ně čekala velká závěrečná diskotéka.

 

25. 5.

A je tu konec dalšího školního roku v Bradavicích. Nikomu se domů moc nechtělo, ale Bradavický expres nečeká, a tak se přeci jen všechny dětičky v doprovodu svých učitelů nakonec vydaly na zpáteční cestu domů. 

Odkaz na fotky z této školandy: https://svphaul.rajce.idnes.cz/SvP_Plasy_18._-_25._5._2018/