RS Máj - 15. - 22. 6. 2018

ZŠ Ústí nad Labem - Elišky Krásnohorské

15. 6.

Všechny dětičky nám již dorazily do areálu a právě probíhá večeře, ke které máme maďarský guláš s těstovinou. Zároveň se nám třídy střídají na vstupním zdravotním filtru a večer nás čeká úvodní poučení o tom, jak se máme v areálu chovat, jaký bude běžný denní režim a co vše zajímavého na nás čeká. 

 

17. 6.

Včera dopoledne část z nás s paní učitelkami vyrazila na místní fantasy minigolf a ostatní jsme se vydali poznávat krásy místních lesů a při tom jsme si zahráli hru "Člověče, nezlob se!", která nás všechny moc bavila. Odpoledne jsme se poprvé potkali se samotným Harrym Potterem a paní ředitelkou Hermionou. Abychom si zasloužili studovat na škole čar a kouzel v Bradavicích, museli jsme se hned pustit do několika náročných zkoušek v nedalekém Temném lese. Večer jsme si pak ještě vyrobili plánek místního hradu, abychom se v něm lépe vyznali.

Dnes dopoledne jsme opět někteří vyrazili do lesa na Člobrdo a jiní na minigolf, ke kterému patří i malá zoologická zahrada. Odpoledne nás Harry a Hermiona opět zavedli do místních lesů, kde jsme se museli vypořádat se vzpourou domácíck skřítků, naučit se bránit kletbě Ticha a nakonec také odkrýt magické pexeso. Po večeři jsme se za odměnu dočkali slavnostního rozřazování do školních kolejí a jsou z nás noví studenti Nebelvíru, Havraspáru, Mrzimoru i Zmijozelu.

 

19. 6.

Včera dopoledne vyrazila další skupinka na minigolf, několik tříd vyrazilo na procházku do lesa, kterou si vylepšili hrou zvanou "Fotto rallye" a někteří jsme se dokonce chvilku věnovali učení. Po obědě jsme se rozhodli trochu důkladněji prozkoumat zákoutí našeho hradu (čtěte: "zůstali jsme na hry v areálu ;)" ) a vyzkoušeli jsme si základní bojovou kouzelnickou techniku "kámen-nůžky-papír", jednoduché kouzelné sestavy a na závěr odpoledne jsme prošli zkouškou vědomostí ve hře Věštkyně. K večeři jsme si pak mohli vybrat ze tří úžasných sladkých jídel - buchtičky s krémem, krupicová kaše a žemlvoka, takže si každý z nás nacpal bříško k prasknutí.

Dnes se několik tříd vydalo na výlet do plzěňské Techmánie, další třídy vyrazily dopoledne na fotto rallye a jiné na exkurzy do místního muzea staročeských řemesel. Po obědě za námi přijel host schodou okolností také z Techmánie, ale jeho vystoupení bylo naprosto odlišné od toho, co si některé děti mohly dopoledne prohlédnout přímo v Plzni. Po vystoupení na nás ještě čekali dvě hry, keré si pro nás připravili naši vychovatelé a večer jsme si všichni moc užili karneval zpestřený křupkovou párty.

 

21. 6.

Konec pobytu se nám pomaličku blíží a abychom si bradavický hrad naplno užili, dnešní odpoledne jsme strávili opět v jeho prostorách. Naši vychovatelé si pro nás připravili místní kouzelnickou variantu oblíbené dětské hry na schovávanou a když se nám povedlo je všechny nalézt a všemi možnými i nemožnými způsoby (bylo třeba i řady úplatků v podobě kostiček čokolády či několika bonbnů) přesvědčit k tomu, aby se s námi vrátili na nádvoří hradu, byli nám za nalezení a drobné dárečky natolik vděční, že si pro nás připravili tradiční Jarmark, který nám ještě vylepšili koblížkovou párty. Po večeři, ke které byla pro největší hladovce a ty z nás, kteří nemáme rádi koblížky, připravena gulášová polévka, na nás čekal ještě zábavný music stop, kdy jsme se snažili poznat co nejvíce filmovývh a pohádkových hudebních ukázek.

Dnešní den se nechl v duchu příprav na zítřejší odjezd. Dopoledne jsme si ještě s paní učitelkami vyrazili na procházky po okolí a po obědě jsme se už pustili do balení, úklidu chatiček a také jsem si po sobě uklidili prostory našeho hradu. Po svačině na nás čekala ještě jedna poslední závěrečná zkouška, ve které jsme se tváří v tvář postavili našim vychovatelům a musíme se pochlubit, byli jsme v soubojích s nimi docela úspěšní. Před večeří jsme měli ještě úplně poslední slavnostní nástup, na kterém jsem se dozvěděli, která třída byla nejúspěšnější ve všech zkouškách a získala tím pro sebe vítězství v našem školním poháru. Sláva vítězům a velké poděkování za krásné a vyrovnané souboje i všem ostatním. Na slavnostní hostině na závěr našeho pobytu jmse si všichni pořádně nacpali bříška (mimochodem kuchař Pepa moc dobře vaří a jeho pizza je prostě výborná) a pak už jsme si šli užít závěrečnou taneční párty zakončenou ohňostrojem.

 

22. 6.

Všechny dětičky už jsou zpáty doma a my se loučíme s naším hlášením. Fotografie z této školy v přírodě bohužel nebyly pořizovány, protože jsme nedostali svolení k fotografování od všech rodičů a je opravdu nemožné mezi takovým množstvím dětí kontrolovat, že nám do záběru nevběhnou právě ty děti, u kterých nemáme souhlas s uveřejněním fotografií.