RS Máj 1. - 8. 6. 2018

ZŠ Karlovy Vary, ZŠ Ostrov, ZŠ Jirkov

 

1. 6.

Všechny autobusy nám v pořádku dorazily do areálu, děti se již seznamují se svými vychovateli, procházejí vstupním zdravotním filtrem a střídají se nám na večeři, ke které dnes máme sekanou s bramborovou kaší. Večer si jetě povíme, jak se máme během celé školandy chova, co se v areálu smí a nesmí a na co si máme dávat pozor.

 

2. 6.

Od rána se na nás usmívalo sluníčko a tak některé třídy využily možnosti vyrazit do Plas do minizoologické zahrady spojené s fantasy minigolfem a jiné zase do okolního lesa na hru "Člověče, nezlob se!". Oba dopolední programy se dětem moc líbily avracely se z nich plné pozitivních zážitků.
Odpoledne se děti poprvé setkaly se samotným Harry Potterem a přenesly se do světa čar a kouzel, konkrétně rovnou do školy v Bradavicích. Jejich začátek studia nebyl nijak jednoduchý, hed na ně čekaly tři náročné zkoušky - prozkoumání celé školní knihovny, trénink kouzelných formulí a v neposlední řadě tvorba plánku školního hradu. Děti si se vším poradily na výbornou, a dokázaly Harryho přesvědčit, že si své místo na bradavické škole zasloužily.

 

3. 6.

Dopoledne strávily další třídy na minigolfu či v lese na našem Člobrdu. Jedna skupinka dokonce vyrazila na návštěvu místního kláštera. Všichni se v pořádku stihli vrátit na oběd, ke kterému bylo vepřové na česneku a rýže, na kterém jsme si moc pochutnali. Odpolední program nás opět zavedl do nedalekého tajemného lesa, kde jsme nejprve museli posbírat co nejvíce Bertíkových fazolek, následně jsme se pomocí pantomimy postavili mocné tiché kletbě a na závěr odpoledne jsme společnými silami odkryli magicky začarované pexeso. Večer jsme si opět přecpali bříška boloňskými špagetami se sýrem a pak na nás čekalo slavnostní zařazování do jedné ze čtyř bradavických kolejí, které jsme již s netrpělivostí vyhlíželi.

 

ZŠ Lysá nad Labem

4. 6.

Dnes se k nám ve škole čar a kouzel v Bradavicích přidali další malí kouzelníci z Lysé nad Labem. Všechny autobusy v pořádku dorazily do areálu a na děti hned čekalo náročné zapojení do dění v Bradavicích. Dnes jsme se děti rozhodli naučit několik základních kouzelnických pohybů, které děti následně skládaly do celých kouzelných sestav a navíc se tyto sestavy učily celá třída najednou, takže si procvičily i týmovou spolupráci. Po svačině na děti čekala vědomostní hra Věštkyně, kde se ukázalo, že by téměř všechny dětičky klidně mohly patřit do Havraspárské koleje. K večeři si pro nás kuchař Pepa připravil samé sladké dobroty - Krupicová kaše, Buchtičky s krémem, Žemlovka, a každý si mohl dát to, na co měl zrovna chuť. Když jsme si krásně zasladili bříška, čekala na nás ještě poseldní zkouška tohoto dne. Z našich vychovatelů jsme si vytvořili strašidla a bubáky, kterým jsme se museli následně postavit. Jelikož jsme mohli naše vychovatele zmalovat barvičkami na obličej a všelijak nazdobit, tak nás tato hra opravdu hodně bavila.

 

6. 6.

Úterní dopoledne využili paní učitelky k tomu, aby s některými dětmi vyrazily na minigolf, další skupinky vyrazily do lesa na Foto rallye a jiné jen na krátkou procházku po okolí. Po obědě za námi opět přišel Harry Potter a zadal nám dvě další náročné zkoušky. V Barevné výzvě jsme se opět museli postavit našim profesorům a s každou další zkouškou to zvládáme lépe a lépe. Druhou zkouškou byl trénink boje ve hře s názvem Mise nálepka. Hru jsme si moc užili a povedlo se nám ji přežít bez zranění, takže jsme si mohli všichni vrátit do areálu na vynikající rizoto se sýrem, po kterém na nás čekal karneval spojený s křupkovou párty. 

 

Středa se nesla v zážitkovém duchu. Minigolf, foto rallye nebo koupání na nedalekém koupališti se stali již tradiční součástí dopoledního programu. Po obědě, kdy jsem si mohli vybrat ze dvou velice oblíbených omáček (rajská a svíčková) na nás čekalo vystoupení hosta, který nám přijel ukázat, co je to beatbox. PC PC KPC TDB PC PC KPC!!!!! To musí umět každý správný beatboxer. ;) Po vystoupení hosta následoval tradiční Jarmark, na kterém si pro nás naši vedoucí připravili různá zábavná stanoviště a navíc nám v průběhu jarmarku začali rozdávat stovky a stovky koblih, kterých jsme se přejedli až k prasknutí. Pro ty, kteří nemají v lásce tyto sladké kulaté dobroty byla k večeři připravená ještě gulášová polévka. Dnes jsme všichni usínali s opravdu plnými bříšky.

 

8. 6.

Ve čtvrtek dopoledne ještě několik tříd vyrazilo na procházku po okolí našeho bradavického hradu a po návratu do areálu na ně čekal k obědu párek s bramborovou kaší. Odpoledne jsme se začali připravovat na odjezd domů, takže jsme se věnovali balení, úklidu a samozřejmě také závěrečné zkoušce, po které nás již čekalo vyhlášení výsledků celopobytové hry. Vítěz to tentokrát neměl vůbec lehké a o celkové výhře rozhodoval jeden jediný bod. Velká gratulace nejlepším a obrovské uznání a respekt všem ostatním. Po vyhlášení jsme se přesunuli do hodovní síně a nacpali jsme si bříšká při slavnostním rautu, po kterém následovala závěrečná tanenčí párty zakončená krásným ohňostrojem.

 

Veškeré autobusy jsou z areálu dávno pryč a děti by touto dobou měly být již zpět ve svých domovech. Omlouváme se, ale fotografe z této školy v přírodě bohužel nebyly pořizovány. Někteří rodiče si nepřáli, aby byly fotografie s jejich dětmi zvěřejňovány a není v našich silách si ohlídat, že v takovém velkém počtu dětí nám zrovna těchto několik dětiček nevběhne do záběru.