RS Máj - 25.5. - 1.6. 2018

ZŠ Osek

25. 5.

Bradavický expres dopravil všechny dětičky v pořádku do školy čar a kouzel v Bradavicích. Už máme za sebou seznámení s vychovateli, ubytování, vstupní zdravotní filtr, k večeři jsme si dali párky s bramborovou kaší a ještě před tím, než půjdeme spinkat nás čeká proškolení o tom, jak se máme na škole v přírodě chovat a zároveň se dozvíme spoustu zajímavých a důležitých informací o areálu a režimu bežného dne.

 

26. 5.

Dnes se na nás od rána smálo sluníčko. Dopoledne některé dětičky vyrazily do minizoo a na fantasyminigolf, jiné se rozhodly popasovat se v lese s hrou "Člověče, nezlob se!" Obě skupinky nám hlásily spokojenost a dopolední porgram se jim líbil. K obědu jsem si dali kuře na paprice a chutnalo nám tolik, že někteří dokázali spořádat i více než deset knedlíků.

Odpoledne před nás předstoupil samotný Harry Potter společně s ředitelkou Bradavic Minervou Mc´Gonagalovou a oznámili nám, že jako mudlovští studenti budeme muset nejprve projít několika zkouškami, než se nám dostane té cti být zařazeni do jedné z bradavických kolejí. Dnes na nás čekali hned tři nelehké úkoly. Vypořádat se s kouzlem naprostého ticha, kdy nám nezbylo nic jiného, než se dorozumívat pantomimou, odkrýt začarované magické pexeso, které určitě během hry přesouvalo samo od sebe kartičky, protože jinak není možné, že nám dalo tak zabrat jeho odkrytí a na závěr dne obnovit magický plánek Bradavic, který za záhadných okolností zmizel. S úkoly jsme se vypořádali se ctí a budeme s napětím očekávat, jestli se zítra konečně dočkáme zařazovacího ceremoniálu a stanou se z nás první mudlovští studenti na Bradavické škole.

 

29. 5.

Nedělní den se nám parádně vydařil. Od rána svítilo sluníčko, ke snídani jsme měli švédské stoly a hned po nich se o nás začali starat naši vychovatelé, abychom si s nimi vynahradili čas, který v úterý strávíme na výletě. Dopoledne jsme si prověřili naše vědomosti a zahráli jsme si hru Věštkyně. Sice jsme všechny otázky nevěděli hend na první pokus, ale po poradě e spolužáky jsme odpovědi hravě našli. Ještě před obědem jsme pak zjišťovali všechny možné informacše o bradavickém hradu a našich vychovatelech. Odpoledne nás čekali hry v nedalekém tajemném lese, kde si pro nás nejdříve naši profesoři připravili svou barevnou zkoušku a po ní jsme se ve druhé hře naučili alespoň nějaká základní kouzla. S vědomím, že se z nás již pomaličku stávají kouzelníci jsme se vrátili do areálu na sladkou večeři. Na výběr jsme měli hned z několika variant - buchtičky s krémem, krupicová kaše a nudle s mákem nebo s kakaem. 

 

V pondělí vyrazily další třídy na minigolf, ostatní využili hezké počasí ke krátké procházce po okolí nebo odpočinku a sportovním aktivitám. Odpoledne začalo dlouho očekávaným rozřazováním do jednotlivých bradavických kolejí a následovala první opravdu náročná zkouška v podobě questu (úkolové cesty). Bohužel nám ji přerušila krátká přeháňka, před kterou jsme všichni raději rychle utekli do areálu a schovali jsme se do sucha a tepla. K večeři jsme si dali boloňské špagety a s plnými bříšky jsme pak vyrazili na karneval, na kterém nás naši vychovatelé ještě překvapili popcornem.

 

Dnešní den trávíme na výletě v Plzni. Naším cílem je Techmánie a Dinopark.Večer po návrat z výletu si s našimi vychovateli ještě před spaním sehrajeme hru Puzzle a pomalu se začneme připravovat na poslední dva dny výuky v Bradavicích.

 

30. 5.

Ve středu dopoledne vyrazila poslední ksupinka dětí na minigolf. K obědu nás čekal výběr ze dvou oblíbených omáček - rajská a svíčková. Tentokrát s jasným přehledem zvítězila mezi dětmi svíčková omáčka, které se snědlo téměř o sto porcí více. Po obědě nás čekalo zážitkové odpoledne. Přijeli za námi hosté z plzeňské Techmánie a ukázali nám chemická a fyzikální kouzla, která neumí ani samotný Harry Potter. Poté si pro nás naši vychovatelé připravili tradiční Jarmark, který byl zpestřený velkou koblížkovou párty. Večer na nás čekala ještě gulášová polévka a po ní už jsme se šli pomalu uložit do postýlek a připravit se na závěrečný den.

 

Celý čtvrtek na nás svítilo krásné sluníčko. Užívali jsme si krásného počasí a pomalu se připravovali na návrat domů. Odpoledne jsme s vychovateli dokončili první balení věcí, trochu jsme si poklidili naše pokoje a chatičky a pak na nás již čekala závěrečná zkouška inspirovaná slavnou soutěží Pevnost Boyard. I s tou jsme se zdárně vypořádali a pak už na nás nečekalo nic jiného, než samotné vyhlášení výsledků soutěže o školní pohár Bradavic. Sláva vátězům a čest poraženým!!! Užili jsme si závěrečný raut, pořádně si naplnili bříška, zatancovali jsme si na diskotéce a teď už ležíme v postýlkách a nabíráme síly na zítřejší odjezd domů.

 

1. 6.

Všechny dětičky už jsou dávno v pořádku doma a my ještě alespoň přikládádme odkaz na fotky z této školy v přírodě:
https://svphaul.rajce.idnes.cz/SvP_Plasy_25._5._-_1._6._2018