RS Vanov - 21. -28. 6. 2018

ZŠ Kladno

21. 6.

Oba autobusy dorazily i přes mírné komplikace na trase do areálu v pořádku. Děti se nám hned po příjezdu začaly seznamovat s areálem a svými vychovateli. Do večeře se nám zvládly všechny ubytovat, projít vstupním zdravotním filtrem, vybalit si, povléknout si postele a alespoň trochu se seznámit se svým vychovatelem. K večeři byl maďarský guláš a po něm nás čekal úvodní nástup, na kterém se děti dozvěděly základní informace k průběhu ŠvP, jak se chovat k areálu a sobě navzájem a také byly poučené o tom, co se během školy v přírodě dělat smí a co naopak ne.

 

22. 6.

Dopoledne strávily děti na procházce do Telče se svými učitely, kde si také udělaly velké zásoby sladkostí. Po návratu si pochutnaly na kuřeti na paprice s houskovým knedlíkem a odpoledne se směle vrhly do prvních her, které na ně čekaly. Úspěšně zvládly nasbírat velkou hromádku kouzelnických sladkostí, zvládly skoordinovat své pohyby ve dvojicích ve druhé hře a po večeři, ke které byly pro někoho dosti netradiční mexické fazole, se děti vrhly na tvorbu plánku našeho velkého bradavického hradu, protože nesmíme zapomenout na to, že i když jsme velcí, můžeme si hrát na kouzelníky a čarodějky a třeba se nám poštěstí a setkáme se i se samotným Harry Potterem. ;)

 

24. 6.

Sobotní dopoledne tentokrát děti strávily se svými učiteli v areálu našeho střediska a děti si během dopoledne prošly několika stanovišťmi, na kterých plnily různorodé úkoly. Po obědě si pak pro děti jejich vychovatelé připravili program, při kterém si nejprvě děti vyzkoušely, jaké to je, když se musí starat o hradní kuchyni, pak se zkusily vypořádat s mocnou kletbou ticha a musely se dorozumívat pouze pantomimou a na závěr odpoledne si musely poradit s magickým pexesem, které díky mocným matoucím kouzlům nebylo tak snadné odkrýt, jak si na začátku všichni mysleli. K večeři jsme si pak všichni pochutnali na oblíbených buchtičkách s krémem a celý den pak byl večer zakončený diskotékou spojenou s karnevalem. 

Dnes se nám po včerejší taneční párty vůbec nechtělo vstávat, ale učitelé si pro nás připravili sportovní dopoledne, takže jsme nakonec vylezli s postelí. Dokonce se na nás během dopoledne chvíli smálo i sluníčko. Odpoledne jsme pak poprvé vyrazili do nedalekého temného lesa, kde jsme si nejprve zahráli na pašeráky netradičních kouzelných potřeb pro lektvary a po svačině jsme se naučili několik základních kouzelnických pohybů a kouzelných sestav. Po večeři na nás ještě čekala jedna zkouška v podobě vědomosntí hry Věštkyně plné chytáků a záludností. My jsme se však nenechali zmást a se všemi otázkami jsme si nakonec poradili.

 

25. 6.

Dnešní den děti strávily skoro celý na výletě se svými učitelkami a panem učitelem. Část z nich vyrazila do Jihlavy, kde navštívili i místní zoologickou zahradu, menší skupinka se pak vydala pěšky do Telče, kde si užila většinu dne. Po návratu na děti čekalo k večeři výborné rizoto se sýrem. Po večeři následoval již odpočinkový porgram s jejich vychovateli, aby nabraly dostatek sil na zítřek, kdy naopak stráví celý den se svými vychovately a užijí si téměř táborový den.

 

26. 6.

Dnešní rano začalo velice píjemně a to švédksými stoly, když jsme se dostatečně najedli, přišli si pro nás naši vychovatelé , se kterými jsme strávili zbytek dne. Nejprve jsme jim pomohli poskldat několik poničených obrazů z našeho bradavického hradu, pak jsme se postavili nelehké výzvě v podobě kouzelnické verze tradiční hry "Člověče, nezlob se!" a s úsměvem na rtech jsme se vrátili zpět do areálu na oběd, ke kterému byla výborná svíčková omáčka s houskovým knedlíkem. Odpoledne jsme opět vyrazili do našeho Temného lesa, kde jsme si potrénovali kouzelné formule (ne, opravdu to nejsou kouzelná závodní auta). Druhou odpolední hrou pak byla oblíběná bojovka s názvem Mise nálepka, při které jsme si vyzkoušeli, jak náročné nebo naopak jednoduché je proniknout skrz soupeřovu obranu a dostat se na jeho základnu. Po návratu do areálu na nás čekalo sladké překvapení v podobě koblížků, kterých jsme se opravdu přejedli a pokud přeci jen někdo ještě neměl plné bříško, mohl si zajít ještě i na klasicou večeři v podobě gulášové polévky. Po večeři na nás bohužel začalo pršet, tak jsme se schovali do všech možných společenských prostor a hráli po náročném dni různé týmové nebo deskové hry.