přehrát/pauza

RS Máj 14. 6. - 21.6.

ZŠ HROZNĚTÍN

 

14.6.

Děti dorazily v pořádku do areálu, ubytovaly se, seznámily se se svými vyhcovateli a areálem. Společně si vyrobily třídní vlajku. A potkaly se s Rescatorem.

 

ZŠ DOKSY

 

15. 6.

Dopoledne jsme strávily se svými učiteli. Zároveń se k naší výpravě z Hroznětína přidala větší výprava z Doks. Odpoledne jsme vyrazily do Afrického deštného lesa, kde jsme nejprve získávaly povolení, abychom mohli odvézt ohrožená zvířata. Poté jsme se pustili do přímé záchrany druhů ve hře Pexeso. Po večeři jsme si museli ujasnit, co kdy musíme udělat a sestavili jsme si diář. 

 

16. 6.

Dopoledne jsme strávili se svými učiteli. Odpoledne jsme odcestovali do Ameriky, kde jsme zkoumali druhy zvířat v naší verzi encyklopedie. Poté jsme procházeli evoluci vývoje zvířat až ke člověku. Nakonec jsme námi zachráněná zvířátka museli naočkovat, aby nám neonemocněli. Večem jsme jako jeden muž složili přísahu u indiánského vůdce Velkého Manitoua III. 

 

ZŠ EASY START PLZEŇ, ZŠ PERŠTEJN

 

17.6.

Dopoledne jsme byli se svými učiteli.  Neprve jsme si vyrobili zvíře z přírodních materiálů v lese. Poté jsme zavítali do Asie., kde jsme zjistili, že nám bohužel nikdo z místních obyvatel nerozumí. museli jsme si poradit, jak tedy budeme komunikovat. Využili jsme tedy ruce a nohy a natrénovali jsme si to při hře Pantomima. večer jsme se věnovali různým sportovním aktivitám. 

 

18.6.

Dopoledne jsme se dobře bavili s našimi učiteli. Odpoledne sjme zajeli do Austrálie, ale nejprve na nás čekal úkol, který jsme dostali v Asii. Luštili jsme šifrovaný příběh. Poté na nás čekalo vystoupení hosta, někteří z nás poprvé viděli surikaty a skunka naživo. Po večeři na nás čekala karnevalová diskotéka, během které děti dostaly hromady křupek. těšíme se, co nás bude čekat zítra.

 

19.6.

 Odpoledne jsme odcestovali společně s Rescatorem do polárních oblastí, i tam nás čeká práce. Abychom se mohli věnovat našemu úkolu i tam, museli jsme nejprve zvládnout eskymácký test, který byl ze znalostí zvířat a rostlin. některým z nás dal zabrat trochu více, některým méně. Poté nás jako odměna za zvládnutí čekal tradiční jarmark, kde jsme mohli utratit "Haulary", během jarmarku se začali mezi námi pohybovat muffinky. takových muffinků s mnoha příchutěmi, všem moc chutnali a všichni jsme si napucli bříška. Před večerkou na nás čekala Eskymácká pohádka o dívce eskymácké dívce Pipaluk. nyní už všichni hajáme v postýlkách a necháváme si zdát krásné sny.

<