přehrát/pauza

RS Máj - 7. - 14. 6.

ZŠ HORNÍ JIŘETÍN, ZŠ ČESKÉ MLÁDEŽE ÚSTÍ NAD LABEM 

 

7.6.

Autobusy dorazily v pořádku do areálu, děti se seznámily s areálem a se svým vychovatelem, prošly vstupním filtrem a seznámily se s pravidly Školy v přírodě. Dnes na ně čekal první úkol - každá třída si musela vymyslet vlastní jméno a pokřik, který souvisí s ochranou přírody a zvířat. Úkol byl završen výrobou vlastní vlajky. 

 

8.6.

Dopoledne strávili děti se svými učiteli, odpoledne se seznámily s cílem naší Operace Recator. Vydali se po stopách Guillauma, který se během své cesty ztratil. Po rozluštění jeho poznámek  vyrazili do Afrického deštného lesa, kde nuseli trochu bojovat s místními úředníky, aby mohli převézt zachráněná zvířata. Poté, cozískali potřebná povolení, už nic nebránilo samotné záchraně zvířat. Ta zachraňovala rovnou v páru, aby byl druh zachován při hře Pexeso. Po večeři jsme si museli naplánovat naší cestu a vyplnit si svůj diář, abychom na nic důležitého nezapomněli. 

 

 

9.6.

Dopoledne část z nás vyrazila do místní zoo. Odpoledne jsme společně s Bethany vyrazili hledat Guillauma do Asie, bohužel jsme nenašli člověka, který by nám rozumněl. Museli jsme se tedy dorozumět pomocí rukou a nohou, když i tato možnost selhala, využili jsme obrázky zvířat. nakonec jsme společně doplnili zásoby potravin na cestu. Velmi jsme si pochutnali na výběrové sladké večeři, po které nás čeká hra o vývoji člověka ze zvířat.

 

ZŠ BENEŠOVA PLZEŇ

 

10.6.

Dnes se k nám přidala skupina dobrovolníků z Plzně. Dopoledne jsme strávili se svými učiteli, odpoledne jsme se vydali s Bethany po stopách Guillauma do Austrálie, kde jsme již zachráněná zvířátka nakrmit. Poté nás čekala zkouška ze znalostí našeho těla a nakonec jsme se učili pohybovat jako některá zvířata při hře Kouzla. Po večeři na nás čekal karneval s diskotékou. 

 

11.6.

Dnešní odpoledne jsme se s Bethany vydali na Arktidu, abychom se trochu zchladili. Záchráněná zvířátka ale potřebujeme chránit před nemocemi, a tak jsme se pustili do jejich očkování. Po naočkování zvířat jsme prošli eskymáckou zkouškou z oblasti zvířat. Poté jsme shlédli vystoupení hostů - přijeli za námi surikaty a jeden skunk. Po večeři nás čekala eskymácká pohádka o dívce Pipaluk, následně jsme si zkontrolovali naší pozornost v otázkách. 

 

12.6.

 Dnes jsme s dětmi zavítali do Ameriky. Vyzkoušeli jsme si posílat zprávy pomocí Indiánské pošty. Poté mohli děti zavítat na náš tradiční jarmark, kde si mohli vydělat nebo utratit táborové peníze. Během jarmarku jsme dětem podávali sladké překvapení, děti si na muffinkách moc pochutnali. Jihoamerčtí obyvatelé se nám rozhodli pomoci v naší misi, ale měli jednu podmínku - chtěli vidět pěkný fotbalový zápas. A tak se spojila část dospěláků s dětmi a zahráli si velkolepý zápat. Ostatní jvytvořili mocné fankluby, které podporovali své vybrané týmy. 

 

13.6.

 Během dnešního odpoledne jsme se opět vrátili do Evropy, kde na naše Operace začala. Společně jsme vytvořili záchrannou stanici, ale stále před námi stál úkol najít Guillauma. Poté, co jsme dorazili do naší záchranné stanice. jsme ale zjistili,  že stanici obsadili zločinci. Ty jsme museli identifikovat a poté jsme nalezli i uneseného Guillauma. Následoval večerní raut, po kterém jsme si společně užili diskotéku. Před spaním na nás čekalo ještě jedno překvapení - v podobě velkého ohňstroje. tešíme se na zítřek. 

<