přehrát/pauza

RS Máj - Plasy 10. - 17. 5

ZŠ Chomutov

10.5.

Všechny autobusy už jsou v areálu a dnes na děti čeká ubytování, vstupní zdravotní filtr, seznámení se s vychovateli, a protože večer začíná hokejové mistrovství světa, tak po večeři započalo i fandění našim hráčům. Češi, do toho!!!

 

11. 5. 

Dnes dopoledne jsme se chvilku věnovali sportování, než nás déšť zahnal do vnitřních prostor se učit. Po skvělém obědu na nás čekal úvod do celopobytové hry, předstoupil před nás Phill, který nám vyprávěl o svém kamarádovi Guillaumovi a jeho dědečkovi. Operace Rescator, tento název dal celému plánu Guillaumův dědeček a na jeho počest se Guillaume s Phillem rozhodli uskutečnit dědečkův plán a vybudovat velkou chovnou stanici pro nejvíce ohrožené druhy zvířat a rostlin z celého světa. My jsme se tedy ihned pustili do příprav. Bylo potřeba nasbírat velké množství zásob a bobulek, což se nám povedlo velice rychle, poté bylo potřeba se rozhodnout, kterou cestou se pro začátek vydat a kde začít naše snažení a také před námi stál neméně důležitý úkol, kdy jsme museli celý dědečkův deník se všemi poznámkami opět poskládat správně za sebe podle jednotlivých dat, abychom věděli, jak v plánu postupovat. Vše se nám nakonec podařilo, a tak jsme mohli s plnými bříšky opět fandit našim hokejistům při jejich druhém vítězství na mistrovství světa.

 

12.5.

Dopoledne jsme dnes se svými učiteli využili hezkého počasí a trochu si zasportovali. Odpoledne jsme pak pokračovali v naší záchranné operaci. Přesunuli jsme se s Guillaumem do Asie, kde jsme zjistli, že s sebou nemáme tlumočníka. Jediná možnost, jak se s místními domluvit tedy byla pomocí rukou a nohou, což jsme si natrénovali ve hře pantomima. Byla to celkem zábava a ke konci už nám to opravdu moc šlo. Když už místní domorodci pochopili, o co se zde snažíme a nechali nás věnovat se naší misi, povedlo se nám následně zachránit několik párů zvířátek ve hře Pexeso. Po tom všem jsme objevili skupinku nemocných zvířat, která potřebovala vyléčit pomocí očkování, tak jsme se do toho pustili a téměř jsme v další hře vyčerpali veškeré zásoby našich vakcín. Spokojeni s tím, co vše se nám povedlo, jsme se vydali zpět do tábora na večeři, po které jsme si ještě každá skupinka vyrobili vlastní mapu světa, abychom si mohli zaznamenávat naše putování.

 

ZŠ Meziboří

13. 5. 

Dnes se k nám přidala další skupinka dobrodruhů z Meziboří a hned od prvního dne svého pobytu nám pomáhají se záchranou zvířátek a rosztlinek. Dnes jsme se vydali do Afriky. Je tu trochu složitější byrokracie, takže jsme nejprve s dětmi museli získat povolení k přesunu zvířátek na jiný kontinent. Následně na nás čekala obtížná zakódovaná zpráva, s kterou jsme si ale také poradili a za odměnu jsme vyrazili na večeři, kde jsme si mohli vybrat ze tří sladkých jídel - buchtičky s krémem, krupicová kaše a žemlovka. Večer jsme pak nezapomněli ani na naše žvířátka a společně jsme jim namíchali jejich oblíbené pokrmy v poslední dnešní hře. Moc se těšíme na to, co nás bude s Guillaumem a jeho přáteli čekat zítra.

 

14.5.

Dopoledne se část z nás vydala na prohlídku místní minizoo, ostatní vyrazili zahrát si  "Člověče, nezlob se!" do nedalekého lesa. Odpoledne jsme zhlédli vystoupení hosta, který za námi přijel ze zooparku Zájezd. Na vlastní oči jsme měli možnost vidět, jak umí chameleon vystřelit svůj jazyk a odvážnější z nás si mohli pohladit hada. Po tomto zážitku  jsme společně s Guillaumem v dnešní jediné hře napodobovali pohyby zvířa. A následně jsme si moc pochutnali na výborném rizotu.  Jako večerní program nás dnes čekal karneval, na kterém jsme si nacpali bříška křupkami.

 

15.5.

Dnešní dopoledne jsme strávili se svými učiteli. Odpoledne jsme se přesunuli na další kontinent, a to konkrétně Ameriku. Vyzkoušeli jsme si, jak se dříve posílaly zprávy mezi domorodým obyvatelstvem při hře Indiánská pošta, poté jsme ozkoušeli své znalosti ve vědomostní hře Věštkyně,  a protože jsme v obou úkolech obstáli, mohli jsme si za odměnu vychutnat vynikající muffinky.S plnými bnříšky už se nám nechtělo běhat, a tak jsme se  pustili do tvorby třídních  Atlasů zvířat.  Moc se těšíme na to, co nás čeká zítra. 

 

 16.5.

I když už se pomaličku blížil konec našeho pobytu, některé paní učitelky se rozhodly, že dopoledne maličko potrápí naše mozkové závity krátkou výukou, odpoledne na nás pak čekala závěrečná hra Zločinci, při které jsme museli co nejlépe identifikovat tváře všech ohavných banditů. Pak jsme se už pustili do balení a úklidu a před večeří jsme se i dozvěděli, kdo vyhrál celopobytovou hru. Za to, jak jsme byli celou dobu šikovní jsme si pak mohli užít velkou slavnostní hostinu, diskotéku a na úplný závěr dne i krásný ohňostroj.

 

17.5.

Všechny autobusy odjely z areálu podle plánu a dětičky už jsou an cedtě ke svým rodičům.

 

<