přehrát/pauza

RS Máj - Plasy 20. - 24. 5.

ZŠ Kladno, ZŠ Letňany, ZŠ Žlutice

20. 5.

Všechny autobusy s dětmi už jsou v areálu a dnes na děti kromě ubytování, seznámení se s areálem a také zdravotního filtru čeká i úvod do celopobytové hry. Počasí nám zatím příliš nepřeje, tak snad se to odpoledne vylepší.

 

21.5.

Včera se na nás nakonec alespoň na chvilku usmálo sluníčko a my jsme se tak mohli rovnou pustit do záchranné operace. Guillaume přezdívaný Rescator, nás poprosil, zda bychom mu mohli pomoci s jeho velkým plánem na záchranu zvířátek a rostlin z celého světa a vybudování nové rezervace pro nejvíce ohrožená zvířátka a rostlinky. Než jsem se ale vydali na cestu po jednotlivých světadílech, bylo potřeba nasbírat spoustu zásob, abychom na cestě ani my, ani zvířátka, netrpěli hlady.

Dnes dopoledne někteří z nás vyrazili na procházku po okolí areálu, kterou jsme si zpříjemnili hrou ZOO (zvířátkový kvíz), ostatní pak navštívili opravdovou místní minizoo, která se nám moc líbila. Odpoledne na nás čekalo moc zajímavé vystoupení hosta ze Zooparku Zájezd, který nám vyprávěl o želvách, ještěrkách, chameleonech a hadech a nakonec jsme si na jednoho hada mohli i všichni sáhnout. Pak už jsem se naplno vrhli na náš úkol. První zachráněná zvířátka bylo potřeba pořádně nakrmit, další zvířátka se nám maličko pomíchala, tak jsme si je zase hezky spárovali při speciálním pexesu a večer jsme za odměnu měli maškarní párty, při které jsme si mohli naplnit bříška křupkami. Bylo to moc fajn. ;)

 

22.5.

Dnes dopoledne jsem opět někteří vyrazili na hru ZOO do nedalekého lesa, jiní navštívili Plasskou minizoo spojenou s minigolfem a někdo dokonce vyrazil do místního muzea stavitelství. Odpoledne jsme si vyzkoušeli, jak si dříve indiání předávali zprávy při hře Indiánská pošta, následně jsme se při další hře naučili pár speciálních zvířecích pohybů, a protože nám to dnes všechmo moc šlo, mohli jsme si večer naplnit bříška ohromnou spoustou muffin. Snědli jsem jich přes tisícovku a moc nám chutnaly.

 

23. 5.

Dopoledne jsme strávili opět s učiteli a odpoledne na nás čekal Rescator s posledním úkolem. Museli jsme ukázat, co všechno jsme se za těch několik dní už naučili. Poslední zkouška procvičila naše vědomosti, paměť i fyzickou zdatnost. Když jsme i tento úkol zvládli, maličko jsme si předbalili, poklidili svoje pokojíky a chatky a po závěrečném vyhlášení na nás už čekala velká hostina, při které jsme is naplnili bříška, velká taneční párty a na úplny závěr i ohňostroj. 

 

24. 5.

Všechny dětičky už jsou na cestě zpět ke svým rodinám.

<