přehrát/pauza

RS Máj - Plasy 21. - 27. 6. 2019

ZŠ Karlovy Vary, ZŠ Ostrov

 

21. 6.

Všechny autobusy s dětmi dorazily v pořádku do areálu. Dnes na děti čeká vybalení, seznámení se s vychovateli a areálem, vstupní zdravotní filtr a výborná večeře.

 

22. 6.

Dnes dopoledne někteří z nás vyrazili do místní zoo spojené s minigolfem, ostatní jsme se věnovali všemožným dopoledním aktivitám. Celý den nás maličko trápil déšť, tak jsme si odpoledne se svými vychovateli nejprve vytvořili každá třída svůj atlas zvířat a když jsme měli hotovo, přišel se na nás podívat dokonce samotný Rescator se svými přáteli. Požádal nás o pomoc se šifrou, kterou mu zanechal jeho dědeček. Když jsme ji rozluštili, zjistili jsme, co na nás vlastně bude celý týden čekat a bude to velký úkol. Zachránit co nejvíce zvířat a rostlin a vybudovat pro ně velkou chovnou stanici. Ještě večer jsme se vydali na cestu do Afriky a potkali se s místními šamany, kteří nám pomohli v našem snažení, ale na oplátku jsme jim museli dokázat, že máme opravdu respekt k přírodě a naše úmysly jsou opravdu dobré. Šli jsme spinkat s pocitem dobře odvedené práce a radostí z prvních zachráněných zvířátek.

 

23. 6.

Dnešní dopoledne jsme strávili se svými učiteli. Někteří z nás vyrazili na monigolf, někteří na hry do lesa a někdo zůstal v areálu a sportoval. Každý jsme si užili zábavu podle svého gusta. Odpoledne přišel Rescator a jeho přátelé a společně s nimi jsme se vydali do Asie za záchranou dalších zvířátek.Nejprve jsme ale museli získat povolení k jejich přesunu, pak jsme narazili na podivného domorodce, který nám předal tajemnou obrázkovou zprávu a na závěr odpoledne jsme zachránili další zvířátka a rovnou dvě od každého druhu. Večer jsme se zúčastnili tradičního čínského karnevalu, který nám místní obyvatelé zpestřili velkou hromadou křupek.

 

24. 6.

Dnes se na nás celý den smálo sluníčko, proto někteří z nás vyrazili k místnímu potůčku, abychom se osvěžili. Během dopoledne jsme splnili několik menších úkolů od Rescatora a odpoledne jsme mu pomáhali i s těmi většími. V Austrálii jsme měli trochu složitější domluvu s místními domorodci, ale pomocí rukou a nohou se to nakonec nějak povedlo. Následně jsme nakrmili všechna hladová zvířátka a po večeři jsme ještě poskládali stránky deníku, které se nám rozletěli všude po okolí.

<