přehrát/pauza

RS Máj - Plasy 24. - 31. 5.

ZŠ Teplice, ZŠ Kralupy - Třebizského

24. 5.

Všechny dětičky nám v pořádku dorazily do areálu. Dnes na ně čeká ubytování, vstupní zdravotní filtr a sezámení se se svými vychovateli a areálem.

 

25.5.

Dopoledne jsme strávili se svými učiteli a odpoledne jsme se dali do záchranné operace společně se samotným Rescatorem. Naší snahu ale docela rychle přerušila nepřízeň počasí, tak jsme alespoň večer pořádně zafandili naším hokejistům. Škoda že tu Kanadu neporazili.

 

26.5.

Dnes dopoledne někteří z nás vyrazili na vědomostní hru po okolí areálu, jiní zase navštívili místní minizoo spojenou s minigolfem. Odpoledne na nás svítilo sluníčko, tak jsme se zvládli při hrách i maličko opálit. Rescator nás pověřil několika důležitými úkoly a nám se s trochu štěstí podařilo všechny splnit. Bohužel naši hokejisté nebyli tak úspěšní jako my, ale i za čtvrté místo jsme jim pořádně zatleskali.

 

ZŠ Kralupy - Komenského

27.5.

Stejně jako včera dopoledne někteří z nás vyrazili na minigolf - zoo, někdo využil možnost procházky po lese spojené s vědomostní hrou. Navíc nám přijely další posily z Kralup ze ZŠ Komenského a honed nám začaly pomáhat s naším snažením. Odpoledne jsme se rozhodli pořádně nakrmit všechna zachráněná zvířátka a pak si na nás Rescator připravil náročnou vědomostní zkoušku, aby si ověřil, co vše jsme se už naučili. Večer na nás za odměnu čeká karneval spojený s křupkovou párty.

 

28. 5.

Prší a prší. Celý den jen prší. Ale nám to vůbec nevadí. Dopoledne jsme měli stejně v plánu nějaké to učeníčko a odpoledne jsem si užili vystoupení hosta ze Zooparku Zájezd, který nám přijel něco říci o plazech. Dokonce s sebou přivezl i několik živých zvířátek - chameleona, želvu a hada, na kterého jsem si na konci vystoupení mohli všichni sáhnout. Poté následoval Jarmark, při kterém jsem se mohli poměřit s našimi vychovateli v nejrůznějších disciplínách. A že nám to všem opravdu šlo, tak jsme za odměnu dostali obrovskou spoustu muffinů nejrůznějších příchutí. Když jsme si pořádně naplnili bříška čekal na nás ještě jeden úkol. Každá třída si měla vyrobit svůj vlastní atlas zvířátek, a šlo nám to tak moc, že některé atlasy by se mohly začít klidně hend prodávat.

 

29. 5.

Dopoledne nám opět propršelo, tak jsme zasedli ke stolům a vytáhli oblíbené učení.Odpoledne už se udělalo docela hezky, tak jsme s Rescatorem putovali na severní pól za eskymáky. Vyzkoušeli jsem si starý způsob předávání vzkazů ve hře Eskymácká pošta, pak jsme nasbírali zásoby na zbytek našeho putování a večer jsme si poslechli eskymáckou pohádku o vládkyni moře Pipaluk a naši vychovatelé nás zkoušeli, kolik jsme si z té pohádky zapamatovali. A protože jsem poslouchali opravdu dobře a pohádka se nám moc líbila, odpovídali jsem skoro na všechny otázky o Pipaluk správně.

 

30.5.

Dopoledne jsme strávili se svými učiteli různými aktivitami. Odpoledne jsme se pustili do balení a úklidu, které jsme zvládli rychle. Poté na nás čekala závrečná hra, při které jsme námi zachráněná zvířátka naočkovali, aby nám neonemocněla. Po této hře proběhlo vyhlášení umístění v celopobytové hrě. Společně se svými učiteli jsme se napucli při poslední večeři. Závěrečný večer nebyl ani ochuzen o velkou diskotéku, kterou jsme si náramně užili. Třešničkou na dortu byl nakonec velký závěrečný ohňostroj. Do posltele uleháme s pocitem, že to tu bylo super, ale zítra musíme domů.

 

31.5.

Všechny autobusy vyrazily v pořádku a dětičky už jsou na cestě k vám.

 

<