přehrát/pauza

RS Máj - Plasy 3. - 10. 5 .

ZŠ Karlovy Vary, Poštovní

3.5.

Všechny autobusy s dětmi už jsou v areálu a máme se fajn. Dnes nás čeká ubytování, zdravotní filtr, seznámení se s vychovateli a kromě večeře ještě také úvod do celopobytové hry, kdy budeme s Guillaumem alias Rescatorem zachraňovat ohrožené druhy zvířat a rostlin po celém světě.

 

4.5.

Druhý den našeho pobytu nám propršel, ale ani to nám nevadilo. Dopoledne jsme se maličko učili a odpoledne pomáhali Rescatorovi se záchranou zvířátek v Asii. Zahráli jsme si hru Cesta, kdy jsme mu pomohli rozhodnout, kterým směrem se na začátku našeho putování vydat, poté jsme zachránili první zvířátka a to rovnou v celém páru ve hře Pexeso a na závěr odpoledne jsme v poslední hře získali povolení k přesunu zvířátek do záchrané stanice, kterou Guillaume buduje na památku svého dědečka.

 

5.5.

Dnes se na nás konečně usmálo sluníčko a my tak mohli dopoledne vyrazit do Plas na prohlídku místní zoologické zahrady. Po skvělém obědě jsme si pak s našimi vychovateli vyšlápli do Afrických lesů, kde jsme si sehráli hru Pantomima, protože jsme se neměli jak jinak domluvit s místními domorodci, od kterých jsem následně dostali zašifrovanou zprávu. Byl to boj, ale nakonec jsme ji celou rozluštili a díky tomu jsme se dostali k dalším zvířátkům, která potřebovala naši pomoc. V poslední hře jsme se snažili pomoci nemocným zvířátkům tím, že jsme jim dávali vakcíny s očkováním. Nezdá se to, ale docela jsme se u toho zapotili. Po večeři jsme ještě dávali dohromady diář Guillaumova dědečka, který se nám tak trochu rozsypal po všech koutech našeho areálu.

 

ZŠ Proboštov

6.5.

Dnes se k nám přidala další velká skupina dobrodruhů. Přijeli nám na pomoc naši mladší kamarádi z Karlových Varů, ale také skupinka cizinců z Proboštova, se kterými jsme se velice rychle skamarádili. Dopoledne se opět neslo v duchu ubytování, vstupního zdravotního filtru, seznamování se s vychovateli a také s areálem, odpoledne už se pak všichni pustili opět do práce. Když nás tu najednou bylo tolik, tak jsme zjistili, že nemáme dostatek potravin pro všechny, takže naším prvním úkolem bylo nasbírat co největší množství vzácných bobulek, které jsou univerzální potravou pro všechny živočichy. Pak jsme se trochu procvičili v cizích řečích při hře Jazykolamy a na závěr odpoledne,a také po večeři,jsme si každá třída vyrobili svou vlastní mapu světa se spoustou zvířátek. P.S. Opravdu skvěle tu vaří. :o)

 

7.5.

Dnes za námi přijel zajímavy host, aby nám ukázal a vysvětlil, jak se starat o zvířátka, kterým se říká plazy. Měl s sebou dokonce i živého chameleona, želvu a hada, ale nebojte, nikomu se nic nestalo. Had byl moooooc hodný a dokonce jsme si na něj mohli i sáhnout a věřte nebo ne, vůbec nenín tak slizský, jak se o něm říká. Odpoledne jsme pak ještě skládali vědomostní zkoušku při hře Věštkyne, abychom ukázali Guillaumovi, co všechno jsem se už naučili. Večer jsme si pak šli zatančit na karneval a moc jsme si to užili.

 

8.5.

Amerika, to je další kontinent, na který jsme se vydali. A je to tu opravdu moc zajímavé. Dopoledne se někteří z nás rozhodli vydat do místní zoo, jiní vyrazili na procházku po okolí a někteří jsem se rozhodli trochu odpočívat a třeba si zasportovat. Po skvělém obědě jsme se pak ale opět pustili do našeho snažení. Potkali jsme několik místních indiánů, kteří nám slíbili, že nám rádi pomohou s tím, co děláme, když jim ukážeme, že už nejsme ti zlí bílí muži, ale že ctíme jejich tradice a respektujeme jejich kulturu. Čekala na nás tedy zkouška v podobě Indiánské pošty, kterou jsme úspěšně zvládli. Pak jsem si pro zábavu vyzkoušeli, jaké to je, když se pohybujeme jako zvířátka a občas to bylo docela náročné, ale protože i tuto zkoušku jsme všichni zvládli, tak nám Guillaume připravil překvapení v podobě velké spousty mooooooc dobrých koláčků všech možných příchutí. Večer jsme už spíše odpočívali, protože nás maličko bolela bříška, jak jsme se přepapali.

 

9.5.

Poslední den naší výpravy byl před námi závěrečny úkol. Museli jsme ze sebe dostat všechno, co jsme se za celou dobu naučili a přiznáme se, že toho nebylo málo. Nakonec jsme i v této zkoušce obstáli a tak nás Guillaume všechny odměnil za naše snažení obrovskou hostinou a taneční párty zakončenou ohňostrojem. Teď už jdeme spinkat a ráno po snídani vyrážíme zpátky domů za svými rodiči, na které se už moc těšíme.

 

10.5.

Všechny autobusy vyrazily z areálu podle plánu a dětičky jsou již na cestě domů.

 

<