přehrát/pauza

RS Máj - Plasy 31.5. - 7.6.

ZŠ JIRKOV A ZŠ KARLOVY VARY

 

31.5.

Autobusy s dětmi dorazily v pořádku do areálu. Děti se ubytovaly, prošli vstupním zdravotním filtrem, seznámily se svým vychovatelem a také areálem, ve kterém se nachází. 

 

1.5.

Dopoledne jsme s učiteli oslavili den dětí. Odpoledne jsme společně s Guillaumem rozluštili tajný zašifrovaný deník jeho dědečka, a rozhodly se vydat se na výpravu do světa, abychom zachránili ohrožená zvířata a rostliny. Operace Recator právě začala. Rozhodli jsme se začít v Africe, a tak jsme se vydali na putování do africké savany.  Abychom mohli zachráněná zvířatka přesunout do chovné stanice, museli jsme nejdříve  získat Povolení.  Po získání povolení už nic nebránilo záchraně zvířat. Aby byl druh zachován, zachraňovali jsme je rovnou ve dvojicích při hře Pexeso. 

 

2.5.

Dopoledne jsme strávili s učiteli plněním úkolů k celopobytové hře. Odpoledne jsme se s Recatorem přesunuli do Asie. Bohužel jsme nemohli najít překladatele, a tak jsme si museli pomoci sami. Dorozumívali jsme se s tamějšími obyvateli rukama a nohama ve hře Pantomima. Poté jsme rozluštili zašifrovanou zprávu, kterou jsme získali. Nakonec jsme sesbírali všechny indicie k mapě, kterou jsme po výborné sladké večeři společně vyrobili. 

 

3.5.

V pondělí jsme se vydali do australského lesa, abychom nasbírali potraviny pro zachráněná zvířátka. Po návratu z lesa jsme si s dětmi zatancovali při karnevalu a vybrali ty nejlepší masky. Na závěr dne proběhl velký turnaj ve fotbale mezi dospěláky z řad vychovatelů a dětmi z nejstarších tříd.  

 

4.5.

Dnešní den jsme strávili celodenním výletem s učiteli. Po výletě na nás čekal host, viděli jsme na vlastní oči skunka a surikaty, které jsme si mohli i pohladit.

 

5.5.

Dnešní celý den sjme strávili s Recatorem na naší misi a procestovali jsme celou Ameriku. Začali jsme v amazonském pralese, kde jsme hledali vůdce kmenů. Po obědě jsme plnili zkoušku ze znalsotí zvířat a rostlin. Nakonec jsme si mohli vydělat a utratit táborové peníze na odpoledním jarmarku, během kterého jsme dostali muffinky. Každý mohl sníst kolik mufinků chtěl. Zatímco nejmenší šli spinkat ostatní si vyslechli Eskymáckou pohádku.

 

7.5.

Dopoledne jsme strávili se svými učiteli, během odpoledne jsme si zabalili své věci a poklidili. Po úklidu jsme museli zachránit naší vytvořenou stanici před zločinci, kteří nám jí obsadili a identifikovat je. Nacpali jsme si bříška během rautu a nakonec jsme večer zakončili velkou tančení party, po které následoval závěrečný ohňostroj.

 

8.5.

Autobusy vyjely z areálu podle plánu.

<